wybierzmy się we wspólną podróż i poznajmy niesamowity świat zwierząt.

Moim celem jest nauczyć dzieci jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa natura. Najlepszym sposobem na to jest podzielenie się z nimi moją fascynacją do świata zwierząt i roślin.

W trakcie zajęć wybierzemy się wspólnie na jedną z moich dalekich wypraw. Uczestnicy wyruszą ze mną do świata zwierząt i dowiedzą się ciekawych informacji o płazach, gadach, ssakach, pajęczakach i owadach. Na każdym spotkaniu szczególną uwagę zwracam na to aby dzieci wiedziały co mogą zrobić aby chronić zwierzęta i ich środowisko, co w przyszłości może pomóc nam wszystkim.

Świat Jaszczurek i Endemiczny Madagaskar

W poszukiwaniu niewidzialnych zwierząt

Zapraszam na  spotkanie z Jaszczurkami. Te przypominające smoki zwierzęta są naprawdę jedyne w swoim rodzaju.

W trakcie naszej przygody udamy się na Madagaskar aby wspólnie poszukać najmniejszych i najdziwniejszych jaszczurek na świecie. Podczas tej wyprawy nie zabraknie też lemurów!  Zanurkujemy wspólnie w podmorskie głębiny w poszukiwaniu wielorybów i rekinów. Mieszkałem i pracowałem na Madagaskarze jako nurek, będzie się działo!

Płazy i spotkanie leśnych ludzi.

Czyli poszukiwania latającej żaby na Borneo

Płazy to często bardzo wrażliwe stworzenia. Są idealnym przykładem na to, że potrzebujemy natychmiastowych działań aby uniknąć ekologicznej katastrofy. Na spotkaniu z płazami skupimy się na ich cechach które odróżniają je od reszty zwierząt.

Poznamy kilka gatunków, w tym chodzącą po ścianach rzekotkę z Australii oraz świetnie zakamuflowaną Żabę Rogatą. Posłuchamy żabich głosów i skupimy się na tym co możemy zrobić aby zmniejszyć nasz wpływ na środowisko.

Borneo to idealny przykład aby pokazać konflikt człowieka z naturą. Wyruszymy na poszukiwania latającej żaby, spotkamy rodzinę orangutanów i zanurkujemy na Borneańskich rafach koralowych.

Ssaki i opowieść o afrykańskiej sawannie

Wyprawa śladem olbrzymów

Podczas naszego spotkania ze ssakami dowiemy się jakie ciekawe cechy mają te zwierzęta. Spojrzymy w lustro i przyjrzymy się samym sobie bo w końcu

W dalszej części spotkania wyruszymy do Republiki Południowej Afryki, gdzie pracowałem w centrum rehabilitacji zwierząt. Odwiedzimy najsłynniejszy Park Narodowy, Parku Krugera. Dowiemy się co to jest sawanna i spotkamy się z jej największymi mieszkańcami. Odpowiemy sobie na pytania: Po co istnieją ośrodki rehabilitacji?  Co się w nich właściwie robi?  Jak się zakumplować z małpami? I dlaczego musimy zacząć traktować przyrodę na serio!

Węże i ognista Gwatemala

Czyli opowieść o wulkanach i nie tylko.

Czy węże są obślizgłe? Czy dusiciel dusi ludzi? Czy węże są niebezpieczne? Na te i wiele innych pytań odpowiemy sobie podczas naszej wyprawy do świata węży. Obalimy krzywdzące mity związane z tymi arcy-ciekawymi i pożytecznymi zwierzętami.

Po takim spotkaniu na pewno  znikną wszystkie strachy i uprzedzenia a Wy pokochacie węże!

W dalszej części udamy się do Gwatemali gdzie wśród tropikalnych lasów i ognistych wulkanów, próbowałem odnaleźć węża Boa w jego naturalnym środowisku. Wspólnie przeżyjemy wybuch wulkanu! Emocje gwarantowane!

Stawonogi i Filipiński koralowy trójkąt

Czyli kosmici są wśród nas!

Stawonogi czyli kolokwialnie mówiąc „robale” to budzący wiele emocji temat. Przekonamy się, że stawonogi to istni kosmici świata przyrody. Czasami wystarczy uważnie patrzeć pod nogi aby zobaczyć istotę rodem z filmu Sci-Fi. Skupimy się też na tym jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają te często niezauważane lub lekceważone zwierzęta.

Przekonamy się, że niektóre stawonogi potrafią świecić w ciemności!

Po tych wszystkich emocjach udamy się na Filipiny gdzie pracowałem jako nurek i wspólnie zanurzymy się w podmorskim świecie oceanu. Filipiny to centrum koralowego trójkąta i jedno z najbardziej bioróżnorodnych miejsc na naszej planecie. Wyruszymy na rafy koralowe w poszukiwaniu kosmitów którzy zamieszkują oceaniczne głębiny.