Jestem Szymon i zwierzętami interesuję się od dziecka, moja pasja zawiodła mnie w wiele ciekawych miejsc na całym świecie w których miałem okazję pomagać w ratowaniu dzikich lub domowych zwierząt.

Ukończyłem Hodowlę Zwierząt Amatorskich i Wolnożyjących na Poznańskim Uniwersytecie Przyrodniczym. W trakcie studiów prowadziłem hodowlę egzotycznych zwierząt i organizowałem zajęcia dla dzieci w tej tematyce. Po paru latach tułaczki po świecie wracam z bardzo ciekawym cyklem zajęć zainspirowanym tym czego doświadczyłem w trakcie moich podróży

Zwiedziłem i pracowałem w różnego rodzaju centrach rehabilitacji lub schroniskach dla zwierząt na całym świecie między innymi w Republice Południowej Afryki, Gwatemali, Belize, Izraelu, Tajlandii, Grecji, Islandi. Miałem również przyjemność pracy jako nurek na Filipinach i Madagaskarze pokazując ludziom piękno podwodnego świata.

To wszystko sprawiło, że postanowiłem szerzyć wiedzę o tym, że kondycja naszej planety i przyszłość całej natury i bioróżnorodności stoi pod znakiem zapytania. Wymierające i zniszczone ekosystemy, brak miejsca dla dzikiej przyrody, zniszczone rafy koralowe, wszystko to widziałem na własne oczy i chciałbym o tym opowiedzieć.

My możemy coś zmienić

i postarać się aby w naszym codziennym życiu trochę ulżyć naszej planecie, żeby jej skarby nadal cieszyły nasze oczy.